Çubuklu Oda Kokuları

Çubuklu Oda Kokuları

Çubuklu Oda Kokusu Nasıl Kullanılır?

Çubuklu oda kokusu yaşam alanlarınızda gün boyu güzel koku sağlar ve aynı zamanda dekoratif bir üründür.  Bu kokuların doğru etkiyi göstermesi için doğru kullanmanız gerekiyor. Öncelikle bambu çubuklar kokuyu içine hapseder ve ortamda koku akışı sağlar. Bambu çubukların etkisini göstermesi için çubukların bir ucunu kullanarak kokuyu karıştırın. Çubukları kokuya direkt koyarsanız kokunun ortama yayılması gecikir.

Çubukların bir tarafı ile kokuyu karıştırın ve yarım saat kadar bekleyin. Daha sonra çubuğu ters çevirerek diğer tarafı koyun. Bu sayede kapalı mekana hemen koku dağılımı başlar. Bambu çubuğun ıslak tarafı kurudukça tersine çevirmeniz gerekiyor. Bu sayede her zaman koku etkisini alabilirsiniz. Çubuklu oda kokusunu koyduğunuz odayı her gün düzenli şekilde havalandırın. Düzenli hava akışı olmazsa kokunun etkisini her zaman alamazsınız. Günde 10-15 dakika kadar havalandırma yapabilirsiniz.

Çubuklu Oda Kokusu Ne Kadar Dayanır?

Çubuklu oda kokusunun dayanıklılık süresi sizin kullanımınız ve ürünün boyutu ile ilgilidir. Bir ortalama çubuklu oda kokusu düzgün kullanımda 20-30 gün kadar dayanır. Bambu çubukların artık ıslanarak koku yayacağı bir sıvı kalmadığı anda  artık odanızda koku duymazsınız.

Çubuklu oda kokularında ortam ne kadar genişse kullanım süresi de belirli oranda kısalır. Her zaman beklenen etkiyi görmek için sürekli olarak tersine çevirmelisiniz. Böylece uzun süre boyunca kapalı alanlarda her zaman çubuklu oda kokusunun etkisini görebilirsiniz.

Çubuklu Oda Kokusu Nasıl Seçilir?

Çubuklu oda kokusu seçerken öncelikle çubukların bambu olmasına dikkat edin. Çünkü bambu çubuklar kokuyu içine hapseder ve etrafa daha güzel, uzun süreli ve etkili bir koku yayılmasını sağlar. Diğer ağaçlardan yapılan çubuklarda aynı etkiyi göremeyeceğinizi belirtebiliriz. Aynı zamanda  kullanım alanına göre de bir koku seçmelisiniz.

Yatak odanızda çubuklu oda kokusu kullanacaksanız öncelikle rahatlatıcı ve uykunuzu getirecek bir koku tercih etmelisiniz. İş ortamı ve ofisinizde kullanacaksanız da sürekli olarak enerji verecek ve çalışma veriminizi arttıracak bir çubuklu oda kokusu tercih edebilirsiniz. Kısaca zevklerinize ve kullanım amacınıza göre bir oda kokusu ile rahat edebilirsiniz.

Çubuklu oda kokusu araçlar içindede rahatlıkla kullanılabilir. Ancak farklı oto kokuları arıyorsanız oto kokusu kategorimize göz atmanızda yarar var.

Etiketler: Çubuklu Oda Kokuları
Ekim 07, 2022
Listeye dön